+48 18 266 21 34 34-480 Jabłonka, ul. Babiogórska 47Unia Europejska

Zalety domów z drewna


Pierwsza i najważniejsza zaleta tego typu budownictwa – to energooszczędność, a co z tym się wiąże to ekologia. Domy takie są o 50% cieplejsze, niż tradycyjne murowane. Współczynnik przenikania ciepła naszych ścian wynosi 0,14W/m2K, znawcy wiedzą, co to znaczy.


Po drugie – okres trwania budowy 3 miesiące – to też ekologia, nie ma bałaganu na placu budowy – składowanie materiałów nie istnieje /cement, stal, cegła/. Wszystko trwa od 3 do 5 dni - montaż gotowych elementów wykonanych w hali produkcyjnej. To też następna zaleta. Stała kontrola produkcji – dokładność, jakość i czas nie dyktowany warunkami atmosferycznymi. Naszą produkcję wykonujemy 12 miesięcy w roku, potrzeba nam tylko siedem dni bezdeszczowych na montaż.


DOMY są elementami budowlanymi, których ściany poszczególnych kondygnacji oraz stropy są wykonywane bez wpływu warunków atmosferycznych w komplecie w hali produkcyjnej i później zmontowane razem na placu budowy.
Te wysokiej klasy systemy opracowali znani w świecie architekci tacy jak prof. Roland Reiner i Carl Aubóck oraz prof. Otto Niedermoser i Oskar Paer.


Aby ta technologia spełniła zamierzone oczekiwania i dom taki przetrwał 100 lat, trzeba ją wykonać sumiennie i uczciwie, tak jak ją określają doświadczenia i badania w zachodnich laboratoriach. Nie można jej uszczuplać materiałowo by zaniżyć koszty, a tym samym oszukać Klienta. A więc nasza misja: budować domy na zamówienie i życzenie Klienta, ku jego zadowoleniu żeby służyły one przynajmniej dwóm pokoleniom, w niezmiennym stanie.

Dla inwestora zdecydowanego na taki dom czeka cała gama korzyści:

• DOM jest inwestycją dla której ustalona cena przy podpisywaniu umowy jest niezmienna (stała) od dnia podpisania umowy do oddania kluczy,
• Również całe projektowanie do uzyskania pozwolenia na budowę jest zintegrowane z ceną domu i niezmienne,
• DOMY od początku do końca są obiektami zaplanowanymi - można od razu sobie wyobrazić ich funkcje i wygląd,
• DOMY mają wysoką jakość, gdyż istnieje ścisła współpraca architektów z budowlańcami, a cały proces powstawania odbywa się w suchej, ogrzewanej hali i tworzony jest przez wykwalifikowanych pracowników.
• Projekty DOMÓW są indywidualne gdyż istnieje możliwość spełnienia każdej woli inwestora,
• Możliwość oszczędności energii do 75% w skali roku, w zależności od zastosowania źródła ciepła,
• Budowanie domów w tym systemie chroni środowisko, ze względu na bardzo krótki czas budowy. Nie obciąża również sąsiadów i otoczenia,

Czas - budowa zwykłego "kanadyjczyka" wraz z oczekiwaniem na zamówiony materiał trwa zwykle 4-8 miesięcy. Na dom prefabrykowany trzeba czekać od 1 do 3 miesięcy, w zależności od firmy, projektu, stopnia wykończenia.
Gwarancja - producenci prefabrykowanych domów szkieletowych udzielają kilkunasto lub nawet kilkudziesięcioletniej gwarancji na swoje domy. Obejmuje ona elementy konstrukcyjne, a czasem także wykończeniowe. W razie jakichkolwiek usterek naprawa dokonywana jest w ramach udzielonych gwarancji.
Wygoda - Dziś mało kto ma czas ślęczeć na budowie, kontrolując i poganiając robotników. To samo dotyczy dostaw materiałów. O ileż wygodniej jest zamówić gotowe elementy domu i czekać aż zostaną one zmontowane w fabryce, przywiezione na posesję i połączone w całość.
 
Wszystkie te aspekty przemawiają za tym, że przyszłość budownictwa jednorodzinnego leży po stronie tej technologii. W Polsce mało znana, choć Firm próbujących ją stosować jest wiele. Udział tego budownictwa w Polsce waha się w granicach 5%, gdzie np. w Austrii na dzień dzisiejszy aż 60%. Technologia ta ma wiele zalet   i dlatego ma ona ogromną przyszłość, również w Polsce – przecież stanowimy część Europy.

 

masz pytania?

Chcesz wiedzieć więcej na tematnaszych uslug? Wypełnij poniższy formularz a my do Ciebie odzwonimy lub odpiszemy!