+48 18 266 21 34 34-480 Jabłonka, ul. Babiogórska 47

Domy Energooszczędne


Wciąż drożejące źródła energii skłania wielu indywidualnych inwestorów do zainteresowania się budownictwem energooszczędnym. Niższe zużycie energii, ekologia oraz życie zgodne z naturą to ważne aspekty związane z budową domu.

Jedną ze znanych technologii, która spełnia oba założenia jest budownictwo szkieletowe. Technologia ta opiera się na konstrukcji drewnianej, którą wypełnia się warstwą izolacji w postaci wełny mineralnej. Od wewnątrz jest ona wykończona płytą kartonowo-gipsową, a po stronie zewnętrznej elewacją w postaci tynku lub boazerią drewnianą w zależności od upodobań.
Największą zaletą domów w tej technologii jest uzyskiwanie bardzo dobrych parametrów termicznych przy stosunkowo niskiej grubości ściany. Budowa w tej technologii wymaga ogromnej wiedzy z obszerną znajomością drewna jak również wiedzy na temat fizyki budowli.


Największym błędem popełnianym przy budowie domów jest wybór drewna o niewłaściwej wilgotności. Drewno jest materiałem higroskopijnym i jego nawilgotnienie powoduje zmianę właściwości mechanicznych i zmianę wymiarów. Mokre drewno jest nieodporne na działanie grzybów i dlatego powinno być wysuszone do wilgotności ok. 15 %. W celu zwiększenia ochrony p-pożarowej drewno konstrukcyjne powinno być strugane z każdej strony. Wykorzystując tą wiedzę do produkcji domów stosujemy drewno najwyższej jakości posiadające certyfikat.


Dom wyprodukowany w tej technologii nazywamy również domem prefabrykowanym . Produkcja w zamkniętych halach niweluje ryzyko zawilgocenia szkieletu konstrukcji.Prefabrykacja polega na wcześniejszym przygotowaniu budynku w  hali produkcyjnej i  późniejszym montowaniu w  miejscu przeznaczenia.


W  swoim ciągu produkcyjnym przygotowujemy kompletne ściany z  izolacjami wraz z  oknami i  parapetami zewnętrznymi. W  następnym etapie, na wcześniej przygotowanych fundamentach następuje sprawny montaż.


Najważniejsze dla nas – jako przyszłych mieszkańców – jest wartość współczynnika ciepła U. W naszych domach przy grubości ściany 34 cm i zastosowaniu najlepszych materiałów, współczynnik ten wynosi 0,14 W/m2 *k (im niższa wartość współczynnika U, tym cieplejszy dom).


Reasumując, technologia szkieletowa jest bardzo dobrym wyborem dla naszego energooszczędnego domu. Krótki czas budowy, a  co za tym idzie szybkie otrzymanie kluczy,  to  prosta droga, która prowadzi do zamieszkania we własnym wymarzonym domu.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Naszych Klientów marzących o własnym domu stworzyliśmy firmę która umożliwia zamówienie budowy gotowego domu w technologii szkieletowo- drewnianej. Jesteśmy firmą wyspecjalizowaną  w produkcji i montażu domów prefabrykowanych w  szkielecie drewnianym. Zdobyte bardzo duże doświadczenie w budownictwie szkieletowym na terenie Austrii z dużym powodzeniem przenieśliśmy i wykorzystujemy na terenie naszego kraju. Nasze domy to budynki charakteryzujące się bardzo dobrą izolacja cieplną, dobrą odpornością na warunki atmosferyczne oraz skuteczną ochrona przed wilgocią z zewnątrz. Udzielamy gwarancji na 30 lat.


Realizujemy budowę domu od fundamentów aż po wykończenie „pod klucz".

masz pytania?

Chcesz wiedzieć więcej na tematnaszych uslug? Wypełnij poniższy formularz a my do Ciebie odzwonimy lub odpiszemy!